Država neće sedeti skrštenih ruku jer ne možemo čekati jesen sa ovim epidemiološkim merama, a jedna od prvih svakako će biti organičavanje broja ljudi, najavio je državni sekretar u Ministarstvu zdravlja dr Mirsad Đerlek. On
Državni sekretar Ministarstva zdravlja Mirsad Đerlek izjavio je da je odziv mladih na vakcinaciju protiv korone nezadovoljavajući, jer iznosi svega 17,2 odsto, napominjući da se mora ubrzati tokom leta. „S ovako niskim procentom imunizacije mladih
Generalni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek izjavio je danas da četvrti talas korona virusa u Srbiju može da dodje i pre jeseni. On smatra da su se gradjani u Srbiji "preterano opustili" i da većina
Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek izjavio je da će u Srbiji danas biti dostignut broj od 50 odsto vakcinisanih punoletnih stanovnika protiv kovida 19. „Danas ćemo premašiti 50 odsto vakcinisanih za nekoliko hiljada,
Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek rekao je da četiri miliona doza vakcine protiv korone, koliko je dosad dato građanima Srbije, "daje rezultate", što se vidi i po manjem broju novoobelelih, ali da pridržavanje
Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Srbije Mirsad Ðerlek izjavio je danas da će zaštitne maske morati da se nose bar još tri do šest meseci, pre svega zato što neki ljudi iz zdravstvenih razloga ne
Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek izjavio je jutros da je broj novozaraženih još uvek visok i da bi bio srećan kad bi se spustio ispod 1.000 dnevno, ali smo još iznad toga. “Nadam
Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek rekao je da ono što statistika pokazuje je da brojke padaju i da je to ohrabrujuće. To što brojke padaju, to nas obavezuje da budemo oprezni, jer nam
Državni sekretar Ministarstva zdravlja Mirsad Djerlek izjavio da su brojevi koji ukazuju na pad broja infekcija korona virusom ohrabrujući, ali i obavezujući i ocenio da su epidemijske mere i masovna imunizacija i dalje neophodni. On
Državni sekretar u Minstarstvu zdravlja Mirsad Đerlek izjavio je da nema mesta panici, ali ni opuštanju jer su i dalje "visoke cifre" novozaraženih koronom i, kako je naveo, nećemo se "zaletati i donositi odluke da