Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek izjavio je da se razgovara o četvrtoj dozi vakcine protiv kovida, zbog toga što efikasnost vakcina opada sa pojavom novih sojeva. Bez obzira što nismo uspeli u većem
Državni sekretar Ministarstva zdravlja Mirsad Đerlek rekao je da je "zeleni digitalni sertifikat, koji je kompatibilan sa standardima EU", preuzelo oko 53.000 građana Srbije. Đerlek je za RTS rekao da to govori da ljudi žele
Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Srbije Mirsad Đerlek rekao je da će ako za sedam do 10 dana ne bude pozitivnih efekata od uvođenja kovid propusnica, Ministarstvo na Kriznom štabu tražiti "rigoroznije i mnogo efektivnije
Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek rekao je da je procena da u ovom trenutku ne treba posezati za novim restriktivnim merama, ali ništa nije "cementirano" i da će epidemiološka situacija biti praćena na
Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek kaže da se očekuje da ove sedmice bude održana sednica Kriznog štaba, a na stolu je i konačna odluka o kovid propusnicama. „Finalna odluka nije odobrenje Kriznog štaba,
Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek izjavio je da je sve spremno za uvođenje kovid propusnica, da nema nikakvih protivustavnih ograničenja za njihovu primenu, i da se čeka definitivna odluka Kriznog štaba za borbu
Proteklih dana čule su se oprečne izjave gradonačelnika Novog Pazara Nihata Biševca i Državnog sekretara u Ministarstvu zdravlja Mirsada Đerleka oko epidemiološke situacije u Novom Pazaru, što je građane ovog grada dovelo do situacije da
Novi Pazar i Tutin postaju ozbiljna korna žarista u Srbiji rekao je danas Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek tokom današnje posete ovom gradu. On dodaje da je naša bolnica apsolutna spremna za prijem
Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek izjavio je da građani kao treću dozu mogu da prime bilo koju od vakcina registrovanih u Srbiji i da ne mogu pogrešiti. „Ima starijih pacijenata koji su primili
Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek je izjavio da je u Srbiji protiv kovida-19 dosad vakcinisano 50,6 odsto građana. On je za Radio-televiziju Srbije rekao i da je tok vakcinacije dosta usporen ali da