Zbog oštećenja i pukotina koje su uočene tokom zimskog raspusta u Ekonomsko-trgovinskoj školi Delegacija Grada Novog Pazara posetila je istu.
Prema rečima Elvira Hamidovića, glavnog gradskog urbaniste , ne postoje oštećenja konstrukcije , već je reč o vizuelnim naprslinama. Izjavio je da će se i pored toga obaviti dodatna istraživanja kako bi se utvrdilo da su delovi škole bezbedni za nastavu.
“Izrazito su važni diletacioni spojevi, odnosno mesta spajanja starog i novog dela objekta, koja nisu bila odgovarajuće rešena. Pukotine su neizbežne jer svaki objekat funkcioniše nezavisno od drugog,” rekao je Elvir Hamidović.
Saopšteno je i da je planirano još ispitivanja. Obaviće se i geomehanička analiza tla, nakon čega će se proceniti bezbednost, i predložiće se dalji koraci.
“Kao što veće znate, Ekonomsko-trgovinska škola trenutno radi sa 50% kapaciteta, odnosno prostornog kapaciteta. Ceo novi deo zgrade je zatvoren, zbog bezbednost samih učenika, zaposlenih, nastavnog i vannastavnog osoblja, što je naš sam prioritet. Trenutno, da kažem, u otežanim uslovima radimo, ovo je stručna škola. Radimo, trenutno u učionicama, nemamo nijedan informatički kabinet, nemamo, pošto imamo obrazovne profile frizera, nemamo nijednu specijalizovanu učionicu za frizere, nalazimo rešenje uz pomoć gradske uprave.” Izjavio je Ivan Veljković, direktor Ekonomsko-trgovinske škole.
Denisa Curić, članica Gradskog veća zadužena za obrazovanje , izjavila je da je neophodno analizu stanja škole obaviti temeljno, kako bi se stvorili uslovi za za siguran boravak svih koji dolaze u školu.
„Ono što nam je sada jako bitno jeste da na osnovu izveštaja profesora Milanovića, koji će sprovesti analizu postojećeg stanja škole i utvrditi njenu spremnost za upotrebu, odlučimo koje ćemo korake preduzeti. To može uključivati i izradu projekta sanacije škole, ukoliko se pokaže da je to potrebno. Najvažnije je, i to moram naglasiti, da učenici i zaposleni borave u bezbednim uslovima.” Rekla je Denisa Curić.