Kremlj je primio na znanje spremnost ukrajinskog predsjednika Volodimira Zelenskog da pregovara o mogućem obećanju neutralnosti Ukrajine, ali je rekao da ne može ništa reći o mogućim pregovorima između čelnika dvije zemlje, izvijestio je Reuters.
“Ovo je nova izjava. Primili smo je na znanje. Izgleda kao pozitivan razvoj događaja”, rekao je glasnogovornik Kremlja Dmitrij Peskov, pozivajući se na komentare Zelenskog u ranim jutarnjim satima.
Peskov je rekao da ne može komentarisati hoće li razgovarati Putin i Zelenski.
Rekavši da će Moskva analizirati ponudu Zelenskog, Peskov je dodao da su očekivanja Moskve od Kijeva ostala nepromijenjena.
Moskva već dugo traži garancije da se Ukrajina nikada neće pridružiti NATO-u ili dopustiti bloku da rasporedi snage i oružje na njenoj teritoriji.
Agencije
Povezane vesti:
- LOKALNI IZBORI U SRBIJI: Građani glasaju u 10 lokalnih samouprava, incidente obeležile…
- Alarmantni podaci iz ankete A1 iz Novog Pazara: Svaka treća osoba se kockala, svaka šesta i…
- Francesca Albanese: „Izrael mora biti zaustavljen, preti šira eskalacija sukoba“ (VIDEO)
- Zukorlić: Ministarka Paunović treba nedvosmisleno da se izvini svim građanima koji su se…
- Godinu dana od upada na DUNP: „Ništa se nije promenilo, stanje je sve gore“ (VIDEO)
- Brend iz Novog Pazara osvaja Evropu! (VIDEO)




