• Naslovna
  • DRUŠTVO
  • HRONIKA
  • POLITIKA
  • PROJEKTI
    • BBC NA SRPSKOM
    • Odgovor Sandžaka na COVID19
    • EU i Srbija
    • Evropo da li nas čuješ?
    • Školica novinarstva
  • ARHIVA
    • IZBORI 2022
    • IZBORI 2020
    • Vaš stav
    • A1 rubrike
    • Iz profila
    • Svetla tačka
    • Naši Halovi
    • EVROPO DA LI NAS ČUJEŠ?
    • EU i Srbija
    • MLADI
      • ENCIKLOPEDIJA A1
      • Školica novinarstva
  • Naslovna
  • DRUŠTVO
  • HRONIKA
  • POLITIKA
  • PROJEKTI
    • BBC NA SRPSKOM
    • Odgovor Sandžaka na COVID19
    • EU i Srbija
    • Evropo da li nas čuješ?
    • Školica novinarstva
  • ARHIVA
    • IZBORI 2022
    • IZBORI 2020
    • Vaš stav
    • A1 rubrike
    • Iz profila
    • Svetla tačka
    • Naši Halovi
    • EVROPO DA LI NAS ČUJEŠ?
    • EU i Srbija
    • MLADI
      • ENCIKLOPEDIJA A1
      • Školica novinarstva
Obaveštenja
A1-Net Novi Pazar > Vesti > Društvo > Nove cene struje i gasa
Društvo

Nove cene struje i gasa

Autor: Enes Radetinac Objavljeno 4. novembar 2022.
Podeli
3 min čitanja
Podeli

Nova ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović izjavila je da će Srbija morati da se pozabavi reformom energetskog sektora, najavila nove cene struje i gasa, a o litijumu rekla da „treba razmotriti kako da se iskoristi“. 

Ad image

Đedović je za Juronjuz Srbija rekla da je reforma energetskog sektora dugo odlagana, a preko je potrebna, što uključuje i reformu javnih preduzeća.

Istakla je da cena struje i gasa mora doći na dnevni red, „I to više pre, nego kasnije“, jer su energetske kompanije u Evropi povećale cene struje i gasa, tri, četiri, pet puta, a negde i više.

„Ne može drugačije. Jeste, države naveliko ulažu u eneretski sektor. To radi i Srbija. Ali mi smo minimalno podizali cene struje i gasa. Moramo da pričamo o teškim temama za sve nas“, rekla je i dodala da se to tiče svih i da moramo da budemo održivi.

Odgovarajući na pitanje da li je litijum šansa za Srbiju, Dubravka Đedović je rekla da Srbija ima sreću što leži na rezervama jedno jako bitnog minerala koji je neophodan za obnovljive izvore, koji su u fokusu celog sveta.

„Mislim da Srbija treba da razmotri kako može taj potencijal da iskoristi. Moje je da sagledam, da razmotrim, da vidim šta je urađeno, šta nije i zašto nije. Ali, sve zemlje koje imaju neki prirodni resurs, a ne iskorišćavaju ga, na gubitku su“, rekla je ona.

Navodi da nema nijednog korišćenja prirodnog resursa koje nije bezopasno za životnu sredinu, ali kaže da je samo pitanje koje će mere da budu preduzete da se rizici umanje.

„Ako ćemo da se razvijamo i da radimo da imamo bolje uslove života za građane, privredu, bolje plate, onda treba da koristimo potencijale, ali sa svim faktorima koji mogu da minimalizuju rizike i da ih učine prihvatljivim, ako mogu“, rekla je Đedović.

Najavila je završetak velikih projekata kao što je blok B3 u Kostolcu od 350 megavata, kao i rad na gasnoj interkonekciji između Srbije i Bugarske i potvrdila da su očekivanja i planovi da se u energetski sektor uloži 12 milijardi.

Izvor: N1

Pročitaj još vesti

Pad helikoptera 2015. ljudi koje moramo pamtiti (VIDEO)

Skupština Novog Pazara dobila elektronski sistem za vođenje i praćenje skupštinskih sednica (VIDEO)

Vreme u Novom Pazaru ove nedelje – dnevna prognoza po danima

Dobrovoljno davanje krvi u Novom Pazaru – šansa da spasite život

Ugljanin: „Zahtevamo ponavljanje glasanja i zakonit izbor člana REM-a” (VIDEO)

Tag:A1 vesticenedubravka djedovicgasnovi pazarpreduzecareformeSRBIJAstrujavest dana
Prethodna vest Curić: Izgradili smo Vijeće koje se bavi nacionalnom, a ne partijskom politikom (video)
Sledeća vest Za sutra zakana vanredna sednica Vlade Srbije zbog Kosova

Društvene mreže

FacebookSviđa mi se
InstagramZaprati
YoutubeSubscribe
TiktokZaprati
Ad imageAd image

Poslednje novosti

Još jedan napad psa na dete u Novom Pazaru, od azila još uvek ništa (VIDEO+FOTO)
Društvo Istaknuto 14. decembar 2025.
DS u Novom Pazaru: „Državni univerzitet je na udaru antidržavnog režima“
Istaknuto Politika 12. decembar 2025.
Zećirović: DUNP je u krizi, studentima i profesorima potrebna hitna podrška
Istaknuto Politika 11. decembar 2025.
Dan planina i Rogozna: Da li čuvamo ili žrtvujemo prirodu?
Društvo Istaknuto 11. decembar 2025.
Welcome Back!

Sign in to your account

Korisničko ime ili i-mejl
Lozinka

Zaboravili ste lozinku?