Kamiondžija švercovao dve tone duvana za nargile

/ Društvo / Kamiondžija švercovao dve tone duvana za nargile

Carinici su prilikom kontrole kamiona u Bogutovcu, na magistralnom putu Raška – Kraljevo, otkrili i zaplenili 2.390 kilograma duvana za nargile, saopštila je danas Uprava carina.

Duvan različitih aroma, otkriven je među uredno prijavljenim građevinskim materijalom utovarenim u kamion kojim je upravljao tridesetšestogodišnji Novopazarac.

“Utvrđeno je da vozač nije posedovao nikakvu dokumentaciju za tovar od preko dve tone duvana za nargile raznih aroma, a da je pritom reč o robi stranog porekla za koju moraju biti plaćene uvozne dažbine. Oznake na robi upućuju na to da je ona nemačkog porekla”, saopštila je Uprava carina.

Kamion je prevozio robu iz Kanjiže ka Kosovu i Metohiji.

“Pošto vrednost zadržane robe prelazi jednu trećinu vrednosti vozila i ono je privremeno zadržano do okončanja prekršajnog postupka”, navodi se u saopštenju.

Autor

Facebook
Twitter
LinkedIn
X
WhatsApp
Telegram
Email
Print

A1TV - Društvene mreže

Najčitanije ove nedelje

Prijavite se na listu za vesti

Budite među prvima informisani o događajima u vašem gradu,u regionu