Grad Novi Pazar svrstao se među najbolje gradske uprave u Srbiji i povodom Dana državnih službenika dobio priznanje Ministarstva državne uprave i lokalne samouprave za uspešan i odgovoran rad lokalne administracije.
Priznanje je uručeno za, kako se navodi u obrazloženju, „izuzetan doprinos zaposlenih izgradnji efikasne, profesionalne i ka građanima usmerene uprave“.

Priznanje je potpisala ministarka državne uprave i lokalne samouprave Snežana Paunović, a dodeljeno je u Beogradu 22. juna 2026. godine, u okviru obeležavanja Dana državnih službenika.
Povezane vesti:
- Enes Radetinac prvi dobitnik UNS-ove nagrade „Milorad Doderović“
- Tiha snaga zdravstvenog sistema Novog Pazara: snaga, empatija i posvećenost medicinskih sestara
- Novi Pazar dobitnik nagrade za odgovornost i vladavinu prava: „Građani se pitaju“ kao primer…
- Načelnik policije: Povoljna bezbednosna situacija u Novom Pazaru, Sjenici i Tutinu (VIDEO)
- Vlada Srbije 1. novembar proglasila Danom Žalosti
- Filantropske nagrade uručene Seadu, Selmi i Ilmi iz Novog Pazara (VIDEO)



