Novi Pazar je bogatiji za novi autosalon – zvanično je otvoren Chery, kineski brend poznat po kvalitetu, sigurnosti i modernoj tehnologiji, uključujući napredne hibride. Grad, koji važi za ljubitelja dobrih i luksuznih automobila, sada može da pronađe najnovije modele ovog brenda u svom gradu.
Otvaranje salona realizovano je kroz saradnju sa Barty Motors, firmom koja je već etablirana u Novom Pazaru i prepoznata kao pouzdan partner u automobilskoj industriji.
„Odlučili smo da ovaj brend dovedemo ovde jer je poznat po hibridnim modelima i savremenim tehnologijama. Ovo je veliki dan za Novi Pazar i sve ljubitelje automobila“, rekao je predstavnik kompanije.
Chery je osnovan 1997. godine i danas je jedan od najznačajnijih kineskih proizvođača automobila, prisutan širom sveta. Salon u Novom Pazaru nudi vozila koja kombinuju pouzdanost, moderne tehnologije i praktičnost za svakodnevnu vožnju.
„Zahvaljujemo se sugrađanima što su danas sa nama. Znate kako kažu u Novom Pazaru: ako želite da stignete na vreme, krenite ranije ili kupite bolji auto. Od danas, taj bolji auto možete pronaći ovde, u našem Chery salonu“, dodali su domaćini otvaranja.
Najveću pažnju posetilaca privukao je Chery Tigo 9, novi flagship model kompanije.
„Ovaj model je izuzetan, može da pređe 1700 kilometara sa baterijom. Svi novi modeli sada su hibrid ili pлагин. Mi smo već poručili osam ovih vozila“, rekao je predstavnik salona, Lazar Stanojčić.
Tigo 9 je prvi 4×4 model u Chery ponudi u Srbiji i donosi brojne inovacije. Automobil ima snagu od 420 konjskih snaga i 580 njutn-metara obrtnog momenta, nudi visok nivo opremljenosti i moderne tehnologije, kao i izuzetne performanse.
Kada je reč o ekonomičnosti, pлагин hibrid omogućava vožnju do 140 kilometara isključivo na struju, uz minimalnu potrošnju goriva nakon što se baterija isprazni – oko 4-5 litara na 100 kilometara, u zavisnosti od uslova vožnje.
„Očekujemo da će Tigo 9 biti zvanično dostupan na tržištu Srbije sredinom juna. Za ljubitelje savremenih automobila, ovo je definitivno prilika koju ne treba propustiti“, dodao je predstavnik salona, Stanojčić.
Ovim otvaranjem Novi Pazar dobija priliku da prati najnovije trendove u automobilskoj industriji, a lokalni kupci sada imaju direktan pristup modelima koji su do sada bili dostupni uglavnom u većim gradovima.