Glavni putevi u Zlatiborskom okrugu prohodni, oprez zbog moguće ledene kiše i guste magle (VIDEO)

/ Društvo / Glavni putevi u Zlatiborskom okrugu prohodni, oprez zbog moguće ledene kiše i guste magle (VIDEO)

Nakon skoro 22 sata neprekidnih snežnih padavina, glavni državni putevi na teritoriji Zlatiborskog okruga danas su prohodni. Međutim, vozačima se savetuje oprez zbog moguće pojave ledene kiše i guste magle u višim predelima.

„Na terenu je bilo angažovano preko 20 jedinica mehanizacije kako bi se obezbedila prohodnost glavnih saobraćajnica. Jutros je ukinuta zabrana za teretni saobraćaj na državnim putevima, dok se trenutno čiste lokalni putevi nižeg prioriteta,“ izjavio je za A1 Alen Mušanović, rukovodilac održavanja puteva.

Foto: Alen Mušanović, rukovodilac održavanja puteva Užice

Kako navodi Mušanović, snežne padavine bile su obilne, a sneg težak i mokar, što je dodatno otežalo čišćenje i usporilo saobraćaj. Ipak, ekipe su na terenu i nastavljaju rad na osiguravanju potpune prohodnosti saobraćajnica.

Foto: Alen Mušanović, rukovodilac održavanja puteva Užice

„Prilagodite vožnju uslovima na putu i poštujte saobraćajne propise,“ apeluju iz Rukovodstva za održavanje puteva Užice.

 

 

Foto i video snimci: Alen Mušanović, rukovodilac održavanja puteva Užice

Autor

Facebook
Twitter
LinkedIn
X
WhatsApp
Telegram
Email
Print

A1TV - Društvene mreže

Najčitanije ove nedelje

Prijavite se na listu za vesti

Budite među prvima informisani o događajima u vašem gradu,u regionu