Do kraja godine Novopazarski poslodavci imaju mogućnost da zaposle osobe sa invaliditetom uz dobijanje nekoliko subvencija, rekla je danas savetnica za zapošljavanje u Filijali Nacionalne službe za zapošljavanje Kimeta Emrović.
„Pomenula bih prvo javni konkurs za subvenciju zarade za osobe sa invaliditetom bez radnog iskustva“,ističe Emrović.
Takođe ističe da poslodavac koji zaposli osobu sa invaliditetom bez radnog iskustva na neodređeno vreme ima pravo na subvenciju zarade za tu osobu u trajanju od 12 meseci od dana zasnivanja radnog odnosa.Ukoliko poslodavac zaposli osobu sa invaliditetom kojoj je potrebna stručna podrška u uvošenju u posao i uopšte na radnom mestu ima pravo na subvenciju zarade za lice koje je angažovano na pružanju stručne podrške novozapošljenoj osobi sa invaliditetom.
„Poslodavcu se refundiraju troškovi isplaćeni na neto zaradi za lice koje pruža asistenciju u iznosu od 50.000 dinara“,rekla je Emrovićeva.
Ona je istakla da ukoliko poslodavac mora da prilagodi radno mesto osobi sa invaliditetom koju će da zaposli, ima pravo na refundaciju u jednokratnom iznosu do 400.000 dinara.
E.Ziljić
Autor
Povezane vesti:
- Udruženje psihologa: „Osobe sa invaliditetom teško dolaze do posla, a još teže do sigurnog…
- „Oduzimaju mesta deci sa invaliditetom": Majka svakog dana u borbi sa bahatim vozačima (VIDEO)
- Alarmantni podaci iz ankete A1 iz Novog Pazara: Svaka treća osoba se kockala, svaka šesta i…
- Milioni za jednog, mrvice za sve druge: Ko želi medijski mrak u Novom Pazaru? (VIDEO)
- Više od 500 Novopazaraca uključeno u mere zapošljavanja: Subvencije za pokretanje biznisa i…
- Sajam zapošljavanja u Novom Pazaru (VIDEO)