Zajedničkim delovanjem prosvetari u Sandžaku mogu rešavati svoje probleme, samo umreženi i udruženi prosvetni radnici mogu poboljšati svoj status i izboriti se za svoja prava,rekao je danas za A1 ,predsjednik Asocijacije Prosvetara Sandžaka Bahrija Sijarić .
Predsjednik Asocijacije Prosvetara Sandžaka Bahrija Sijarić istakao je , da je saradnja veoma bitna i neophodna, jer samo tako možemo unaprediti postojeće stanje u kojem se nalazimo.
„Trenutno je loš položaj.Prosvetni radnici imaju dosta poteškoća u ostvarivanju svojih prava, takođe nastavnik kao nastavnik se danas dosta manje poštuje kao profesija u odnosu na prethodni period i mi kao nosioci nove generacije u prosveti hoćemo i moramo da menjamo stanje“ rekao je Sijarić.
On je dodao da će aktivnosti biti fokusirne na rešavanju problema prosvetnih radnika u Sandžaku, naglasivši da svaki učitelj, svaki nastavnik mora biti zaštićen i biti mu garantovana njegova prava.