Otac Ediša Šemsovića, jednog od dvojice građana Novog Pazara koji su i dalje u pritvoru nakon incidenata ispred Državnog univerziteta u Novom Pazaru 29. jula, izjavio je za portal A1, da je ponosan na svog sina i da mu pruža punu podršku.
Nakon što je njegov sin Ediš Šemsović uhapšen tokom protesta ispred Državnog univerziteta u Novom Pazaru, otac Milhat Šemsović oglasio se javno izražavajući podršku i nezadovoljstvo zbog postupaka suda.
“Nije što je moj sin, ali on nema ni jednu prijavu – ni prekršajnu, ni krivičnu. Kada je čuo da su naši iz Kraljeva proterali studenta sa fakulteta, osetio je potrebu da reaguje. Ponosan sam na njega, jer je branio svoj grad, svoj narod i svoje dostojanstvo. Sa te strane, dajem mu punu podršku”, izjavio je Milhat Šemsović za Portal A1.
Dodao je da bi i sam, da nije bio bolestan, došao da brani fakultet i da će to uvek učiniti. Oštro je kritikovao sud, navodeći da je, po njegovom mišljenju, pristrasan, kao i pojedine medije koji su njegovog sina nazvali ekstremistom i Vehabijom, što, kako kaže, nema nikakve veze sa istinom.
“To je dete iz Novog Pazara, poznato svima, i ljudi imaju samo reči hvale o njemu. Ponosan sam na njega i ne žalim što je trenutno u zatvoru, ali žalim što mu je učinjena nepravda. Ne mogu da ugušim osećaj gorčine koji traje i traje. Iskreno, spreman sam da se žrtvujem, samo da pravda izađe na videlo. Neka znaju da se za pravdu vredi boriti, pa makar i po cenu svega. Za pravdu Šemsovići ginu”, poručio je Šemsović.
Sud je, kako kaže, odložio donošenje rešenja, navodeći da danas ne može da odluči zbog tehničkih problema, te da će sutra razmatrati slučaj. Građani su i danas protestovali ispred suda, a najavljuju da će se sutra okupiti od ranih jutarnjih sati.
Podsećamo, nakon incidenata ispred DUNP-a 29. jula, uhapšeno je 11 osoba. Devetoro je pušteno na slobodu, dok su dvojica zadržana, među njima i Edis Šemsović.
Portal A1 će nastaviti da prati razvoj situacije.