Građani i studenti pokušali su danas da blokiraju više saobraćajnica u Novom Pazaru, uključujući i magistralni put, ali su pripadnici policije sprečili blokadu glavnih pravaca. Ubrzo nakon toga, okupljeni su prešli na blokadu pešačkih prelaza, da bi se na kraju formirala blokada u samom centru grada, kod zgrade Gradske uprave, gde je saobraćaj bio obustavljen u tri smera.
Tokom okupljanja i pokušaja blokade nisu zabeleženi veći incidenti, niti je bilo privođenja.
Na večerašnju blokadu pozvao je Zbor građana Novog Pazara, koji je putem društvenih mreža pozvao studente, aktiviste i sve građane na građansku neposlušnost i blokadu saobraćaja kod „Ukrasa“ u 18 časova.
„Nećemo dozvoliti da se naša Rogozna uništi zarad profita. Ne dozvolimo da nas ućutkaju i potčine. Zajedno možemo da promenimo tok istorije. Pridružite nam se na blokadi, pokažimo da nas ima i da nećemo odustati“, poručili su organizatori.
Kako nezvanično saznajemo, blokade bi mogle da se nastave i narednih dana.
Podsetimo, blokade su prethodnih dana organizovane i u drugim gradovima Srbije. U Beogradu su počele u Zemunu, a kasnije su se proširile na više lokacija širom prestonice. Zbog tih dešavanja, prema jutrošnjim izjavama pomoćnika direktora policije Željka Brkića, privedeno je ukupno 18 osoba u Beogradu i Čačku.