• Naslovna
  • DRUŠTVO
  • HRONIKA
  • POLITIKA
  • PROJEKTI
    • BBC NA SRPSKOM
    • Odgovor Sandžaka na COVID19
    • EU i Srbija
    • Evropo da li nas čuješ?
    • Školica novinarstva
  • ARHIVA
    • IZBORI 2022
    • IZBORI 2020
    • Vaš stav
    • A1 rubrike
    • Iz profila
    • Svetla tačka
    • Naši Halovi
    • EVROPO DA LI NAS ČUJEŠ?
    • EU i Srbija
    • MLADI
      • ENCIKLOPEDIJA A1
      • Školica novinarstva
  • Naslovna
  • DRUŠTVO
  • HRONIKA
  • POLITIKA
  • PROJEKTI
    • BBC NA SRPSKOM
    • Odgovor Sandžaka na COVID19
    • EU i Srbija
    • Evropo da li nas čuješ?
    • Školica novinarstva
  • ARHIVA
    • IZBORI 2022
    • IZBORI 2020
    • Vaš stav
    • A1 rubrike
    • Iz profila
    • Svetla tačka
    • Naši Halovi
    • EVROPO DA LI NAS ČUJEŠ?
    • EU i Srbija
    • MLADI
      • ENCIKLOPEDIJA A1
      • Školica novinarstva
Obaveštenja
A1-Net Novi Pazar > Vesti > Društvo > Herojski čin: Žena spasila retkog beloglavog supa u Sjenici
DruštvoIstaknuto

Herojski čin: Žena spasila retkog beloglavog supa u Sjenici

Autor: Zerina Torbić Objavljeno 20. avgust 2024.
Podeli
3 min čitanja
A closeup shot of a fierce looking vulture with a beautiful display of its feather collar
Podeli

Beloglavog supa, retku i zaštićenu pticu, od sigurne smrti spasila je Larisa Sara Baltić, menadžerka hotela Borovi, zahvaljujući svojoj brzoj i odlučnoj reakciji. Ptica je pronađena u lošem stanju ispred hotela u Sjenici. Baltić je, uz pomoć kolege, pružila prvu pomoć supu i predala ga nadležnim službama za dalje postupanje.

Ad image

Susret sa beloglavim supom ispred hotela Borovi bio je potpuno neočekivan za osoblje i goste. Larisa Sara Baltić, PR menadžerka hotela, opisala je trenutak kada je primetila ovu veličanstvenu pticu.

“Bio je to neočekivan i uzbudljiv trenutak, jer susret sa ovakvom rijetkom i veličanstvenom pticom nije svakodnevna pojava. Istovremeno, osjećala sam odgovornost da pomognem životinji koja je bila u nevolji, što je vjerovatno izazvalo mješavinu empatije, brige, i hitnosti da se pronađe rješenje”, rekla je za portal A1, PR menadžerka hotela “Borovi”, Larisa Sara Baltić.

Menadžerka hotela Larisa Sara Baltić izjavila je da su gosti hotela prvi primetili nesrećnu životinju, nakon čega su je obavestili.

“Nesretnu životinju prvo su primjetili gosti hotela te me informisali o tome. Zajedno sa kolegom Admirom Beširovićem, menadžerom našeg restorana, instinktivno smo otrčali do životinje,“ navodi Baltić. Tamo smo zatekli prizor koji istovremeno kreira i strah i brigu. Strah od njene veličine i brigu za njeno stanje. Impozantsnot te ptice tjera vas od nje a njeno stanje moli za pomoć”, dodala je Larisa Sara Baltić.

Na sreću, osoblje je uspelo da smiri pticu i brzo kontaktira stručnjake iz Rezervata Uvac.

“Brigu o beloglavom supu preuzele su stručne i nadležne službe Rezervata Uvac. Nadamo se da će se ptica u skorije vrijeme vratiti u svoje prirodno okruženje,“ izjavila je Baltić.

Na kraju, Larisa Sara Baltić uputila je važnu poruku za sve koji se nađu u sličnoj situaciji.

Ad image

„Ako se nađete u situaciji da spasite beloglavog supa, zapamtite da ste upravo dobili priliku da učinite nešto izuzetno važno. Vaša hrabrost i saosećanje mogu napraviti razliku u očuvanju ove veličanstvene vrste. Vjerujte svom instinktu, postupite mirno i odlučno, jer vaša akcija može spasiti život i doprinijeti očuvanju prirode. Svaki korak koji preduzmete ima ogroman značaj – vi ste heroj prirode!”, istakla je i zaključila, menadžerka hotela “Borovi”, Larisa Sara Baltić.

Autor teksta je Medina Smailović, učesnica obuke projekta „Kreiraj izrazi promeni“ koji je finansijski podržalo Ministarstvo turizma i omladine.

Pročitaj još vesti

Pad helikoptera 2015. ljudi koje moramo pamtiti (VIDEO)

Skupština Novog Pazara dobila elektronski sistem za vođenje i praćenje skupštinskih sednica (VIDEO)

Vreme u Novom Pazaru ove nedelje – dnevna prognoza po danima

Dobrovoljno davanje krvi u Novom Pazaru – šansa da spasite život

Ugljanin: „Zahtevamo ponavljanje glasanja i zakonit izbor člana REM-a” (VIDEO)

Tag:A1 vestibeloglavi supovigradjaninovi pazaropstina sjenicaSRBIJAvest dana
Prethodna vest Dačić: Ova akcija je samo deo aktivnosti nakon napada ispred izraelske ambasade
Sledeća vest Mališani iz vrtića ‘Eduko’ Put sredine proverili islamsko znanje sugrađana na ulicama Novog Pazara

Društvene mreže

FacebookSviđa mi se
InstagramZaprati
YoutubeSubscribe
TiktokZaprati
Ad imageAd image

Poslednje novosti

Još jedan napad psa na dete u Novom Pazaru, od azila još uvek ništa (VIDEO+FOTO)
Društvo Istaknuto 14. decembar 2025.
DS u Novom Pazaru: „Državni univerzitet je na udaru antidržavnog režima“
Istaknuto Politika 12. decembar 2025.
Zećirović: DUNP je u krizi, studentima i profesorima potrebna hitna podrška
Istaknuto Politika 11. decembar 2025.
Dan planina i Rogozna: Da li čuvamo ili žrtvujemo prirodu?
Društvo Istaknuto 11. decembar 2025.
Welcome Back!

Sign in to your account

Korisničko ime ili i-mejl
Lozinka

Zaboravili ste lozinku?