Skupština Srbije razmatraće na sutrašnjoj sednici odluku o prestanku funkcije predsednice Osnovnog suda u Novom Pazaru Ane Pejčinović, saznaje radio Sto plus.
Ona je sredinom decembra prošle godine izabrana za sudiju Višeg suda u Novom Pazaru, ali pre prelaska na novu dužnost Skupština Srbije mora da je razreši sa čela Osnovnog suda u ovom gradu.
Odlukom Visokog saveta sudstva, za sudiju Osnovnog suda u Novom Pazaru Pejčinović je izabrana u decembru 2009. godine, a tu funkciju obavlja od početka 2010. godine.
Za predsednicu je izabrana 2018. godine.
Do izbora novog, Osnovnim sudom rukovodiće vršilac funkcije predsednika kojeg će imenovati predsednica Višeg suda Slađana Čolović.
Pred poslanicima Skupštine Srbije uskoro bi trebalo da se nađe i odluka o izboru četvoro novih sudija Osnovnog suda u Novom Pazaru.
Autor
Povezane vesti:
- Smenjena direktorka vrtića u Sjenici: „Razrešena sam jer sam javno podržala studente“ (VIDEO)
- Ukinuta presuda policajcu zbog ubistva Ćelahmetovića
- Milioni za jednog, mrvice za sve druge: Ko želi medijski mrak u Novom Pazaru? (VIDEO)
- Alarmantni podaci iz ankete A1 iz Novog Pazara: Svaka treća osoba se kockala, svaka šesta i…
- Sjenica dobila prvu predsednicu opštine sa hidžabom u istoriji Srbije
- Dženisa Saitović dobila spor protiv novopazarske Gimnazije – škola najavila žalbu…