Slavica Nikolić iz Sjenice svakodnevno pomera granice onoga što se od žene očekuje, vodi restoran, peca i vozi turiste čamcem po jezeru Uvac.
Njena svakodnevica spoj je snage, predanosti i ljubavi prema prirodi, a život je, kako kaže, pronašla upravo na Uvcu, gde i provodi većinu vremena.
„Spremam doručak za strane državljane kad dođu turisti, ja ih vozim čamcem do Ledene pećine. Sve radim sama , i u kuhinji i na vodi“, priča Slavica.
Ova svestrana žena ponosno ističe da nijedan posao nije samo muški, i da su prepreke najčešće u glavi.
„Drage dame, nemojte da se plašite jezera! Vidite, ja postižem sve i u kuhinji, i u restoranu, i čamac vozim. Čak i pecam, upecala sam soma od 25 kilograma!“, uz osmeh kaže Slavica, dodajući da je ribolov za nju i ljubav i izazov.
Njena poruka je jednostavna, ali snažna – žena može sve kada hoće.
Rubrika ‘Jedna od nas’ nastala je s ciljem da prikaže žene koje menjaju sredinu u kojoj žive, a Slavica Nikolić svakako je jedna od onih koje svakodnevno pomeraju granice.
Autor
Povezane vesti:
- Turistički zanemarena područja Novog Pazara i Sandžaka: Skriveni dragulji koji čekaju da zasijaju
- Alarmantni podaci iz ankete A1 iz Novog Pazara: Svaka treća osoba se kockala, svaka šesta i…
- Moda može i bez šliceva i dekoltea, dizajnerka iz Novog Pazara skromnošću osvaja svet (VIDEO)
- Hidžab – izbor, identitet i odgovornost (VIDEO)
- Bez kose, odstranjene obe dojke, a jedini tračak nade – moj osmogodišnji sin…
- Šest meseci na moru,kako kruzer menja čoveka i otvara nove horizonte