Zbog snega i poledice na putevima u okolini Novog Pazara, saobraćaj je otežan, a kamioni su prinuđeni da se vraćaju zbog neprohodnosti i poledice. Na nekim deonicama saobraćaj je potpuno obustavljen za određena vozila.
Na putu kod mesta Kominje, kamion nije mogao da nastavi put i morao je da se vrati, dok je u naselju Lukare saobraćajna policija zabranila kretanje teretnih vozila ka Tutinu.
„Naišli smo na neočišćen put i sneg. Trebalo je da se put očisti na vreme, tj. da se pre snega pospe so jer ljudi bez potrebe prave štetu na svojim automobilima. Sneg nas je potpuno iznenadio,“ rekao je za Portal A1 jedan od vozača kamiona koji nije mogao da nastavi dalje.
Putničkim vozilima je prolaz dozvoljen, ali uz strogo upozorenje na opreznost zbog poledice i nepovoljnih uslova na kolovozu. Prema rečima nadležnih, situacija je posebno kritična u jutarnjim i večernjim satima, kada su temperature najniže.
Meteorolozi najavljuju još intenzivnije snežne padavine u narednim danima, što bi moglo dodatno da pogorša stanje na putevima. Vozačima se savetuje da koriste zimske gume i lance, kao i da bez preke potrebe ne kreću na put.