Dva učenika Gimnazije u Novom Pazaru ostvarila su zapažene rezultate na 62. Državnom takmičenju iz fizike za učenike srednjih škola, koje je održano u Paraćinu, pri čemu je jedan učenik osvojio prvu nagradu i plasirao se na Fizičku olimpijadu, dok je drugi osvojio treću nagradu.
Emel Kočan, učenik II razreda, osvojio je prvu nagradu i plasirao se na Fizičku olimpijadu. Sergej Knežević, učenik III razreda, osvojio je treću nagradu.
Učenike su pripremali profesori Rifat Bihorac i Esma Krvavac.

Gimnazija u Novom Pazaru i prethodnih godina beleži rezultate na republičkim takmičenjima iz fizike, kroz učešće i plasmane svojih učenika.
Povezane vesti:
- Učenica Medicinske škole „Dva heroja“ iz Novog Pazara najbolja u Srbiji iz matematike
- Irfan Ličina po drugi put dobitnik nagrade Press Photo Srbija
- Da li su građani na blokadi bezbedni? (VIDEO)
- Porodice dece sa smetnjama u razvoju očekuju primenu Zakona o roditelju-negovatelju nakon 15…
- Moda može i bez šliceva i dekoltea, dizajnerka iz Novog Pazara skromnošću osvaja svet (VIDEO)
- Pet škola dobilo STEM opremu: Donacija za unapređenje nastave i razvoj digitalnih veština…



