Đurić: Svedoci smo koordinisanog pokušaja da se delegitimizuje izborni proces

/ Istaknuto / Đurić: Svedoci smo koordinisanog pokušaja da se delegitimizuje izborni proces

Ministar spoljnih poslova Marko Đurić izjavio je da postoje koordinisani pokušaji da se delegitimizuje izborni proces na današnjim izborima u 10 lokalnih samouprava pre nego što rezultati budu poznati, ali i da su institucije Srbije dovoljno snažne da obezbede njihovo uredno sprovođenje.

„Izvrnuti narativi o batinašima (i to od strane onih koji napadaju), „paralelnim spiskovima“ i organizovanom kriminalu predstavljaju dobro poznatu taktiku, sa ciljem da se izazove haos, a potom tvrdi da je bilo izborne krađe i pronađe opravdanje za sopstveni neuspeh“, napisao je Đurić na društvenoj mreži „Iks“.

Kako kaže, institucije Srbije su dovoljno snažne da obezbede uredno sprovođenje izbora i ispitaju svaku tvrdnju.

 Srpska napredna stranka (SNS) navela je u saopštenju da aktivisti i lideri takozvanih blokaderskih lista od jutros na najgrublji način uznemiravaju, provociraju i prete građanima lokalnih samouprava u kojima se održavaju izbori.

Građani danas biraju odbornike Skupštine grada Bora, skupštine opština Smederevska Palanka, Bajina Bašta, Kula, Lučani, Aranđelovac, Kladovo, Knjaževac i Majdanpek i skupštine gradske opštine Sevojno.

 

Izvor: Euronews

Foto: Stefan Branković/ Euronews

Autor

Facebook
Twitter
LinkedIn
X
WhatsApp
Telegram
Email
Print

A1TV - Društvene mreže

Najčitanije ove nedelje

Prijavite se na listu za vesti

Budite među prvima informisani o događajima u vašem gradu,u regionu