Dijana Hrka rekla je za portal A1 da je u ovaj grad došla zbog studenata koje doživljava kao „svoju decu“, poručivši da joj se ne dopada aktuelna situacija na Državnom univerzitetu u Novom Pazaru i da veruje da će se zajedništvom pronaći rešenje.
Hrka je istakla da je u Novi Pazar došla kako bi pružila podršku studentima, naglasivši da veruje u zajedništvo i mirno okupljanje.
„Drago mi je što sam došla zbog njih. Mislim da će danas biti lepo druženje i da će Pazar uspeti“, rekla je ona.
Komentarišući aktuelnu situaciju na Državnom univerzitetu u Novom Pazaru, Hrka je izrazila nezadovoljstvo postupcima vlasti.
„Ne sviđa mi se uopšte situacija na DUNP-u. Nije bilo potrebe da se vlast meša tamo gde ne treba. Držim im palčeve i nadam se da će DUNP ostati onakav kakav je bio“, poručila je.
Na kraju je uputila poruku građanima Novog Pazara i cele Srbije, pozvavši na jedinstvo i solidarnost.
„Da se svi ujedinimo, da budemo pod jednim drvetom, pod jednom krošnjom. Mislim da ćemo tada pobediti. Ja mnogo volim Pazar“, zaključila je Hrka.
Povezane vesti:
- Alarmantni podaci iz ankete A1 iz Novog Pazara: Svaka treća osoba se kockala, svaka šesta i…
- Međunarodni dan studenata: Mladi u Novom Pazaru o pravima, protestima i budućnosti
- Moda može i bez šliceva i dekoltea, dizajnerka iz Novog Pazara skromnošću osvaja svet (VIDEO)
- Slobodni DUNP: Onlajn nastava nezakonita, Bratić preti studentima i širi šovinizam
- 12. aprila će Novi Pazar biti glavni grad Srbije (VIDEO)
- Skup podrške Dijani Hrki u Novom Pazaru: Građani poručili da stoje uz istinu i pravdu (VIDEO)