Supstanca koja bi trebalo da pročisti vodu, razgradi štetne organske materije u bezopasne i poboljša stanje ekosistema ispuštena je, danas, u veoma zagađenom vodotoku reke Raške.

Na ideju da se u Raški izvrši ovaj postupak, poznat kao bioremedijacija, došla je Berina Šabanagić,polaznica obuke u Gradskoj upravi Novog Pazara koja se realizuje u sklopu programa Misije OEBS-a.
Rukovodilac Odeljenja za komunalne poslove Hidajet Plojović kazao je da će se bioremedijacijom poboljšati trenutna fizičko-hemijska svojstva vode u Raški i da je ovo projekat od kojeg će koristi imati šira društvena zajednica.
Povezane vesti:
- “SVE JE STRADALO, OVO JE NEZAPAMĆENI EKOCID” (VIDEO)
- Amela Bajrović dobitnica nagrade “Ličnost godine 2025“ Misije OEBS-a u Srbiji
- Meštani Rogozne po treći put blokirali prolazak vozila “Zlatne reke” (VIDEO)
- Pet škola dobilo STEM opremu: Donacija za unapređenje nastave i razvoj digitalnih veština…
- Praksa u Beogradu uz podršku OEBS-a: Prilika za mlade sa juga i jugozapada Srbije
- KRIZA NA PEŠTERSKOJ VISORAVNI:"Bez vode, ovde nema života" (VIDEO)




