Advokat: „Dokazi nam nisu dostavljeni, sutra očekujemo saslušanje, uhapšeni su dobro“(VIDEO)

/ Društvo / Advokat: „Dokazi nam nisu dostavljeni, sutra očekujemo saslušanje, uhapšeni su dobro“(VIDEO)

Nakon privođenja studenata, advokat Esad Duljević izjavio je da odbrani nisu dostavljeni dokazi na osnovu kojih je formirana sumnja da su osumnjičeni pripremali napad, uprkos njihovim zahtevima. Dodao je i da će, prema navodima tužilaštva, dokazi biti predstavljeni tek tokom saslušanja, dok odbrana smatra da za krivično delo koje se stavlja na teret nema osnova.

Prema njegovim rečima, odbrana je tražila uvid u dokaze kako bi mogla adekvatno da pripremi odbranu i razgovara sa osumnjičenima.

Uskraćeni su nam dokazi i insistirali smo da saznamo na osnovu čega je formirana sumnja da su Nikola i Hamza pripremali napad. Tražili smo uvid u dokaze, jer na to imamo pravo kako bismo mogli da pripremimo odbranu i razgovaramo sa njima dvojicom pre iznošenja odbrane”, istakao je Duljević.

Kako navodi, zahtev odbrane nije prihvaćen, a o tome je sačinjen i zapisnik.

Međutim, to nam ni po koju cenu nije omogućeno. Sve smo uneli u zapisnik, a iza takve odluke stao je i državni tužilac, uz obrazloženje da ćemo dokaze videti tek prilikom saslušanja u tužilaštvu”, dodaje advokat.

Duljević se osvrnuo i na način na koji su sprovedeni pretresi i hapšenja.

Pretresi su sprovedeni na način koji je, po našem mišljenju, imao za cilj da zastraši, a pojedine akcije su i snimane. Prilikom hapšenja policajci su bili maskirani”, dodaje Duljević.

On očekuje da će odbrani uskoro biti omogućeno da se upozna sa dokazima i iznese svoju odbranu.

Očekujemo da će saslušanje kod tužioca biti uskoro i nadamo se da će postupak biti fer, te da će nam tada biti predočeni dokazi na kojima se zasniva sumnja. Nakon toga iznećemo odbranu”, govori Duljević.

Govoreći o mogućem pritvoru, advokat smatra da za to nema osnova.

Smatramo da nema osnova za određivanje pritvora, jer ne postoje dokazi za krivično delo koje im se stavlja na teret. Razgovori koje su vodili ne mogu se tumačiti kao priprema napada”, zaključuje.

Na kraju, istakao je da su studenti u dobrom stanju i bezbedni.

 

Autor

Facebook
Twitter
LinkedIn
X
WhatsApp
Telegram
Email
Print

A1TV - Društvene mreže

Najčitanije ove nedelje

Prijavite se na listu za vesti

Budite među prvima informisani o događajima u vašem gradu,u regionu